جستجوی پیشرفته جستجو در وب
تاريخچه و شرح وظايف دفتر

                                                      بسم اله الرحمن الرحیم

 درراستاي نو سازي آموزشهاي فني و حرفه اي كه از سياستهاي برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران به شمار مي رود بر اساس پيشنهاد سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و تصويب معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي نهاد رياست جمهوري ، مديريت مشاوره و هدايت آموزشي در سال 1387 تاسيس شد و متعاقب آن پس از انجام مطالعات و بررسيهاي كارشناسي مجموعه سياستها ، اهداف و خدمات راهنمايي و مشاوره شغلي در مراكز آموزش فني و حرفه اي تدوين گرديد.                                           

    يكي از سياستهاي فعال اشتغال بازار كار٬ ارائه خدمات مشاوره آموزشي-شغلي است كه مي تواند در مراكز آموزش فني و حرفه اي اثرات فراواني براي كارجويان و ارتقاء بهره وري شاغلين به همراه داشته باشد. كار آفرينان و نيروهاي كارمي توانند از اين خدمات در جهت كارآفريني بهتر و برخورداري از مهارتهاي مورد نياز بازار كار بهره مند گردند و در اين صورت خدمات ارائه شده سازگاري بين مشاغل موجود و نيروي كار را تضمين مي كند. شناسايي امكانات جامعه و نيز توجه به توانايي هاي افراد حائز اهميت است ، با استفاده از خدمات راهنمايي و مشاوره شغلي و حرفه اي افراد به سوي يادگيري مهارتهايي ترغيب و تشويق مي گردند كه نياز بازار كار و جامعه را تامين و از طرفي با خصوصيات رغبت ٬ علائق و توانائيهاي آنها سازگار باشد.


بازديدکنندگان اين صفحه: 10450 | بازديدکنندگان امروز: 499 | کل بازديدکنندگان: 1399531 | بازديدکنندگان آنلاین: 7 | زمان بارگزاري صفحه: 0.1210 ثانيه